Naar inhoud
CursusReanimatie.nl

Reanimatiecursus in Beusichem

In Beusichem kun je bij een lokale reanimatiepartner terecht voor een reanimatiecursus volgens de richtlijnen van de Nederlandse Reanimatie Raad. Liever op een eigen locatie met je bedrijf, vereniging of buurt? Dat regelen wij.

Reanimatiepartners in Beusichem

Deze organisaties geven reanimatiecursussen volgens de richtlijnen van de Nederlandse Reanimatie Raad.

Een basiscursus reanimatie duurt drie à vier uur en kost bij een reanimatiepartner doorgaans tussen de €35,- en €60,-. Je leert er een hartstilstand herkennen, borstcompressies en beademing geven en een AED bedienen - vooral door zelf te oefenen op een reanimatiepop. Cursusdata en inschrijving regel je rechtstreeks met de aanbieder; veel zorgverzekeraars vergoeden de cursus geheel of gedeeltelijk vanuit de aanvullende verzekering.

Met je certificaat kun je je aansluitend aanmelden als burgerhulpverlener, zodat je wordt opgeroepen wanneer er in Beusichem of omgeving gereanimeerd moet worden.

Wie in Beusichem woont, kent het gevoel dat hulp bij een noodgeval wat langer onderweg is dan in de stad. Dat maakt het extra waardevol als buren zelf weten wat ze moeten doen bij een hartstilstand. Op dit moment staat er in dit dorp in de gemeente Buren nog maar één burgerhulpverlener geregistreerd, terwijl juist hier iedere helpende hand telt.

Reanimeren binnen de eerste minuten maakt echt verschil. Na zo'n vier tot zes minuten zonder zuurstof raakt de hersenschade onomkeerbaar, en met hartmassage en een AED loopt de overlevingskans flink op. Cursisten uit onder meer Ingen, Maurik en Lienden sluiten regelmatig aan bij trainingen in de buurt, wat laat zien dat de behoefte breder leeft dan alleen in Beusichem zelf.

Overweeg je om je te laten registreren als burgerhulpverlener? Via HartslagNu meld je je snel aan, zodat je bij een melding in de buurt kunt worden opgeroepen. Liever eerst een cursus volgen voordat je die stap zet? Bekijk dan de mogelijkheden voor een reanimatiecursus op locatie.