Naar inhoud
CursusReanimatie.nl

Reanimatiecursus in Dieren

Leer reanimeren in Dieren: onderstaande reanimatiepartner geeft er cursussen volgens de NRR-richtlijnen. Voor bedrijven, verenigingen en buurten organiseren wij daarnaast cursussen op locatie in en rond Dieren.

Reanimatiepartners in Dieren

Deze organisaties geven reanimatiecursussen volgens de richtlijnen van de Nederlandse Reanimatie Raad.

  • KNV EHBO, afd. Dieren e.o.

    Eerstvolgende geplande cursus: 22-7-2026 (+13 meer)

    Telefoon & e-mail:
    beschikbaar via de Hartstichting - klik hier

Een basiscursus reanimatie duurt drie à vier uur en kost bij een reanimatiepartner doorgaans tussen de €35,- en €60,-. Je leert er een hartstilstand herkennen, borstcompressies en beademing geven en een AED bedienen - vooral door zelf te oefenen op een reanimatiepop. Cursusdata en inschrijving regel je rechtstreeks met de aanbieder; veel zorgverzekeraars vergoeden de cursus geheel of gedeeltelijk vanuit de aanvullende verzekering.

Met je certificaat kun je je aansluitend aanmelden als burgerhulpverlener, zodat je wordt opgeroepen wanneer er in Dieren of omgeving gereanimeerd moet worden.

Dieren zelf is niet groot, maar valt onder gemeente Rheden en ligt met kernen als Spankeren, Ellecom en Laag-Soeren dicht bij elkaar. Cursisten die zich hier aanmelden komen regelmatig ook uit Velp of De Steeg, gewoon omdat een cursus in de buurt praktischer is dan een rit naar de stad.

Een hartstilstand overkomt iemand meestal thuis, op straat of gewoon tijdens een gewone dag. Binnen enkele minuten kan er onherstelbare schade aan de hersenen ontstaan, dus wie meteen begint met drukken en een AED gebruikt, geeft iemand echt een kans. Uit cijfers blijkt dat de overlevingskans stijgt naar zo'n 23 procent wanneer omstanders ingrijpen voordat de ambulance er is.

Juist in een plaats als Dieren, waar de afstand tot professionele hulp soms net iets langer duurt dan in een grote stad, telt elke burger die weet wat te doen. Meer mensen in de omgeving die een cursus hebben gevolgd betekent een grotere kans dat er bij een volgend incident iemand paraat staat.

Wil je die persoon zijn? Meld je aan als burgerhulpverlener via HartslagNu en ontvang een oproep zodra iemand in de buurt hulp nodig heeft. Benieuwd wat het kost om je hier te laten trainen? Bekijk wat een reanimatiecursus kost en meld je aan voor een les in Dieren.