Reanimatiecursus in Waalwijk
Leer reanimeren in Waalwijk: onderstaande 2 reanimatiepartners geven er cursussen volgens de NRR-richtlijnen. Voor bedrijven, verenigingen en buurten organiseren wij daarnaast cursussen op locatie in en rond Waalwijk.
Reanimatiepartners in Waalwijk
Deze organisaties geven reanimatiecursussen volgens de richtlijnen van de Nederlandse Reanimatie Raad.
-
EHBO Vereniging "Esperto"
- Website:
- www.esperto.nl
- E-mail:
- voorzitter@esperto.nl
- Telefoon:
- beschikbaar via de Hartstichting - klik hier
-
KNV EHBO Afdeling Waalwijk
- Website:
- www.ehbowaalwijk.nl
- E-mail:
- reanimatie@ehbowaalwijk.nl
- Telefoon:
- beschikbaar via de Hartstichting - klik hier
Een basiscursus reanimatie duurt drie à vier uur en kost bij een reanimatiepartner doorgaans tussen de €35,- en €60,-. Je leert er een hartstilstand herkennen, borstcompressies en beademing geven en een AED bedienen - vooral door zelf te oefenen op een reanimatiepop. Cursusdata en inschrijving regel je rechtstreeks met de aanbieder; veel zorgverzekeraars vergoeden de cursus geheel of gedeeltelijk vanuit de aanvullende verzekering.
Met je certificaat kun je je aansluitend aanmelden als burgerhulpverlener, zodat je wordt opgeroepen wanneer er in Waalwijk of omgeving gereanimeerd moet worden.
Waalwijk heeft meer burgerhulpverleners nodig
Stel dat iemand op straat in elkaar zakt terwijl jij er net loopt. Weet je wat je moet doen voordat de ambulance er is? In Waalwijk, gemeente Waalwijk, in Noord-Brabant, is dat geen ver-van-je-bed scenario. Een hartstilstand buiten het ziekenhuis gebeurt in Nederland zo'n 17.000 keer per jaar, en de kans dat iemand het overleeft hangt sterk af van wat omstanders in de eerste minuten doen. Na een paar minuten zonder bloedtoevoer raakt het brein al beschadigd, dus wachten tot professionele hulp arriveert is vaak te laat.
Onze cursisten komen niet alleen uit Waalwijk zelf, ook geregeld uit Sprang-Capelle en Waspik. Meer mensen in en rond deze plaats die weten hoe ze moeten reanimeren en een AED kunnen bedienen, vergroot de kans dat een buurtgenoot, collega of vreemde het overleeft. Reanimeren met een AED erbij tilt die overlevingskans op naar ongeveer 23 procent, een verschil dat je zelf kunt maken.
Wil je die kennis paraat hebben? Meld je aan als burgerhulpverlener via HartslagNu, of bekijk eerst wat een reanimatiecursus kost voordat je een training bij ons boekt.