Naar inhoud
CursusReanimatie.nl

Reanimatiecursus in Groningen

Leer reanimeren in Groningen: onderstaande 3 reanimatiepartners geven er cursussen volgens de NRR-richtlijnen. Voor bedrijven, verenigingen en buurten organiseren wij daarnaast cursussen op locatie in en rond Groningen.

Reanimatiepartners in Groningen

Deze organisaties geven reanimatiecursussen volgens de richtlijnen van de Nederlandse Reanimatie Raad.

Een basiscursus reanimatie duurt drie à vier uur en kost bij een reanimatiepartner doorgaans tussen de €35,- en €60,-. Je leert er een hartstilstand herkennen, borstcompressies en beademing geven en een AED bedienen - vooral door zelf te oefenen op een reanimatiepop. Cursusdata en inschrijving regel je rechtstreeks met de aanbieder; veel zorgverzekeraars vergoeden de cursus geheel of gedeeltelijk vanuit de aanvullende verzekering.

Met je certificaat kun je je aansluitend aanmelden als burgerhulpverlener, zodat je wordt opgeroepen wanneer er in Groningen of omgeving gereanimeerd moet worden.

Groningen leunt op mensen die weten wat ze doen als het misgaat

Stel je voor: iemand zakt in elkaar op straat, in een winkel, gewoon tijdens een gesprek. Het hart stopt, en de ambulance is er nog niet. Wat er dan gebeurt, wordt bepaald door de omstanders. In die tussentijd bepaalt de kwaliteit van de eerste hulp hoeveel schade er ontstaat, en die klok tikt vanaf ongeveer minuut vier al hard, want zonder zuurstof raakt de hersenen snel beschadigd.

Groningen is een stad vol mensen, studenten, forenzen, ouderen, en dat betekent ook veel plekken waar iets kan gebeuren zonder dat er direct professionele hulp bij is. Cursisten op onze reanimatielessen komen niet alleen uit de stad zelf, ze komen ook uit Haren, Hoogezand, Glimmen en Harkstede. Een hartstilstand houdt zich niet aan gemeentegrenzen, en dat merken we in de samenstelling van elke groep.

Landelijk gaat het om zo'n 17.000 hartstilstanden per jaar buiten het ziekenhuis, en de overlevingskans stijgt aanzienlijk, naar zo'n 23 procent, als omstanders ingrijpen met reanimatie en een AED voordat de ambulance arriveert. Dat is winst die alleen te behalen is met genoeg mensen die het gewoon durven en kunnen toepassen.

Er is in Groningen ruimte voor meer burgerhulpverleners. Meld je aan via HartslagNu, dan word je opgeroepen zodra iemand in de buurt je hulp nodig heeft. Check ook gerust wat een reanimatiecursus kost: de investering is kleiner dan je denkt, de impact niet.